Kultúra

Bratislavský chlapčenský zbor prezentuje naše mesto na celom svete. Len za posledný rok spevaví chlapci navštívili New York, Moskvu, Berlín, Istanbul či Muscat v arabskom Ománe. Môžete si ich vypočuť aj vy, a to už dnes, teda túto sobotu 15. júna o 19 hodine na Hlavnom námestí v Bratislave.

Organové recitály, spojenie organu s iným nástrojom, organ v nemom filme, ale aj ako hlavná téma detského projektu – to všetko ponúkne 8. ročník Bratislavského organového festivalu.

V areáli prírodného kúpaliska Zlaté piesky sa dnes večer začína tradičné letné podujatie Ibiza párty. Na bezpečnosť návštevníkov akcie bude dozerať polícia z Bratislavského kraja, ktorá dnes uzavrie pre autá dva prístupy vedúce k hlavnému vchodu a v prípade potreby bude obmedzená alebo regulovaná aj doprava na priľahlej Ceste na Senec.

Bratislava bude najbližšie mesiace zaplnená hudbou, koncertmi, tanečnými a divadelnými vystúpeniami, športovými akciami, tvorivými workshopmi, čítačkami či diskusiami. V hlavnom meste odštartoval 44. ročník najväčšieho a zároveň najstaršieho mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019. Od júna do septembra ponúkne viac ako 260 programov na viac ako 30 pravidelných scénach.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.