Kultúra

(pr) Rok 2018 je rokom osláv 100. výročia vzniku Česko-Slovenska. Na Motosalóne v Bory Mall si výročie pripomenieme prehliadkou historických vozidiel. Predstavia sa aj novinky auto-moto priemyslu, lode aj lietadlá a počas celého víkendu môžu návštevníci zažiť aj adrenalínový let vrtuľníkom.

Ešte štyri dni majú mladí slovenskí skladatelia a textári možnosť prihlásiť sa do tohtoročnej Ružinovskej lýry. Tú vyhlásil bratislavský Ružinov v spolupráci s miestnou organizáciou Cultus Ružinov. Prihlášky do súťaže autorských piesní je možné podávať do štvrtka 20. septembra.

Na Račianskom vinobranie, ktoré sa začína v piatok a potrvá do nedele (16.9.) sa pokúsia o svetový rekord v silovo-vytrvalostnom žonglovaní v podaní Milana Roskopfa. Ten je okrem troch certifikovaných zápisov v Guinnessovej knihe rekordov aj držiteľom viac ako 50 svetových rekordov v najrôznejších žonglérskych disciplínach.

Už túto sobotu bude Panenská ulica patriť obľúbenému podujatiu Dobrý trh, ktorý organizuje o. z. Punkt. V rámci neho bde pripravená pre deti a ich rodičov aj detskú zónu plnú prekvapení s názvom Hravé m(i)esto. Okrem neho vás tradične na Dobrom trhu čakajú poctivé domáce produkty, slovenský design či skvelé jedlo.  


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.