Dobrá správa: Charitatívny aukčný salón vďaka vynikajúcemu výsledku podporí viac rodín.

7.4.2021
0

Zdroj: APPA

Páčil sa vám článok?

Na jeseň minulého roka sa mal uskutočniť jubilejný 10.ročník Charitatívneho aukčného salóna, v rámci ktorého významní umelci venujú svoje diela do dražby, z ktoej výťažok smeruje do rodín v ťažkej životnej situácii. Pandemické opatrenia však znemožnili jeho konanie v pôvodnom termíne, a tak sa najskôr presunul na jar 2021. Žiaľ, ani marcový termín neumožnil konanie aukcie za prítomnosti divákov,veľmi úspešne však prebehla online.

Predaukčná výstava bola nainštalovaná v Kunsthalle Bratislava a vďaka spracovaniu agentúrou Upcomming bolo možné si ju virtuálne prezrieť, rovnako ako aj komentovanú prehliadku s Ninou Gažovičovou. Samotná dražba sa uskutočnila prostredníctvom online platformy dlhoročného partnera podujatia – Aukčnej spoločnosti SOGA.

"Počiatočné obavy, či online aukcia dokáže naplno využiť potenciál kvalitnej ponuky výtvarných diel venovaných do dražby od popredných slovenských výtvarníkov sa nielen nenaplnili, ale výsledok – takmer 40.000 eur, doslova predčil naše očakávania. Dražilo sa do posledného momentu a z celkového počtu 64 diel sa vydražilo 50. Presvedčili sme sa, že aj online dražba dokáže byť takmer rovnako napínavá ako tá naživo," priblížila Miriam Juhanesovičová, predsedníčka OZ Asociácia pomoci postihnutým - APPA.

Tri najvyššie vydražené diela boli od autorov Andreja Dúbravského – Dvaja chlapci v modrom lese za 2350 eur, Svetozára Ilavského – Dobrý deň, pán Koloman Sokol za 2361 eur a dielo Mareka Ormandíka - Traffic to Heaven II. za 3500 eur. Výborne sa dražilo aj titulné dielo tohtoročnej aukcie od Mateja Fabiana – Nurs in Furs, ktoré jeho majiteľovi bude navždy pripomínať túto zvláštnu dobu.

Zdroj: APPA

​Andrej Dúbravský – Dvaja chlapci v modrom lese.

Zdroj: APPA

Svetozá Ilavský – Dobrý deň, pán Koloman Sokol.

Už tradične je výťažok z aukcie určený šiestim rodinám na pomoc s financovaním zdravotných pomôcok, rehabilitácií, či bezbariérových úprav. 10.ročník (aj vďaka masívnej sprievodnej kampani partnerov – Televízie TA3 a Nadácie TA3) umožní podporiť okrem deviatich vopred vybraných rodín (šesť v jesennej kampani a tri v jarnej kampani) aj ďalšie rodiny, v ktorých žije hendikepované dieťa alebo dospelý. "V ich mene chceme poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporili toto jedinečné spojenie umenia a pomoci. Už teraz sa tešíme na jeseň, kedy plánujeme 11.ročník. Veríme, že ho bude možné uskutočniť už naživo," dodala Juhanesovičová.

Zdroj: APPA

​ Marek Ormandík - Traffic to Heaven II.

Zdroj: APPA

​Nina Gažovičová z Aukčnej spoločnosti SOGA pri titulnom diela tohtoročného Charitatívneho aukčného salóna na predaukčnej výstave v Kunsthalle Bratislava.

Na úvodnej foto symbolický šek s výťažkom 10.ročníka Charitatívneho aukčného salóna. Za partnerské organizácie Miriam Juhanesovičová, APPA, Igor Čekirda, Nadácia TA3, Nina Gažovičová, Aukčná spoločnosť SOGA

(ms)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie