Kam v Bratislave

Záujemcovia o koncerty Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu (SOSR) budú od druhého koncertu sezóny (24.11.) platiť symbolické vstupné. „Rozhlas a televízia Slovenska sa tak vráti k osvedčenému spôsobu z minulosti, keďže voľný vstup spôsoboval v praxi problémy," povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Predpredaj vstupeniek sa už podľa nej začal.

Burzoblšák je unikátne komunitné podujatie v Bratislave, ktoré si návštevníkov podmaní svojou atmosférou. Ten najbližší sa uskutoční už túto sobotu – 4. novembra v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove! V ponuke bude trendové oblečenie, rôzne handmade výrobky, staré LP platne, domáca prírodná kozmetika, ručne vyrábaná bižutéria.

Bratislavský herec Kamil Mikulčík je známy aj svojou druhou umeleckou stránkou, ktorou je spev, veď napokon je členom populárnej vokálnej skupiny Fragile. Už túto sobotu sa opäť predstaví ako sólový interpret a to v kaviarni Scherz na Palisádoch, kde bude interpretovať skladby s textami básnika Miroslava Válka.

Unikátne priestory historickej Mlynice na Turbínovej ulici (bývalej továrenskej haly na výrobu pórobetónu) sa v sobotu 28. októbra stanú miestom konania akcie s názvom Henessy Classy. Podľa organizátorov by malo ísť o večierok stelesňujúci každý prvok džentlmenstva a nadčasového classy štýlu, ktorý ženy na mužoch, nikdy neprestanú milovať...

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.