Matky cestujeme bratislavskou MHD

2.12.2011
0
Páčil sa vám článok?
Mestská hromadná doprava v Bratislave je už drahšia. No mysleli kompetentní pri zvyšovaní cien aj na samotných cestujúcich? Zrejme tí, ktorí o tom rozhodujú sa v električke nevozia ani nikdy nevozili. Električky, ktoré v meste premávajú sú 40 rokov staré – vraj postupne prechádzajú rekonštrukciami . no odpusťte mi, žiadne zmeny nie je vidieť. V 21. Storočí jazdia v našom hlavnom meste električky v dezolátnom stave. Navyše ak chce do električky nastúpiť matka s dieťaťom tak má problém. Jednak musí niekoho prosiť, aby jej po tých vysokých schodoch s kočíkom pomohol , ale ani vtedy nie je isté, či sa odvezie. Je sobota 16:15 stojím s dieťaťom v kočíku na zastávke elektricky na hlavnom námestí. Po chvíli prídu ďalšie dve matky s deťmi. Pýtame sa jedna druhej „aj vy čakáte na 11?“ Všetky prikývnu, že áno dúfajúc, že aspoň niektorá sa odvezie. Na naše nemilé prekvapenie príde však električka, v ktorej už jedna matka s dieťaťom je a nakoľko je aj samotná električka dosť plná ostávame všetky tri matky s kočíkmi po odchode električky na zastávke električky. Povieme si: „čo nám ostáva?“ – našťastie nie je pod 0 °C , a tak sa domov poberáme peši, dúfajúc, že deti sa po ceste nezobudia. Cesta späť trvá pešo 45 minút. Neviem si predstaviť, ako by sme dopadli, keby bolo vonku -10 °C, nebodaj aj viac... Cez víkend chodia až tri električky za hodinu a tak nás po 20-tich minútach obieha ďalšia električka. Poviem si, ešte dobre, že som tam neostala čakať, pretože aj v tejto električke je už jedna matka s dieťaťom. Pýtate sa ako je možné, že sa môže v električke odviezť len jeden kočík? No preto, že pre matky s deťmi je vyhradené len jedno miesto – v prvom vozni. Povedzte mi kompetentní – nie je toto diskriminácia matiek? Ako je možné, že sa v električkách vozia bezdomovci /samozrejme bez lístka/ a šoféri to veselo ignorujú. Ale keď nastúpi matka s kočíkom do druhého vozňa, lebo v prvom je plno, tak je šofér schopný ju odtiaľ ihneď vyhodiť. Vraj, či nevie, kde je pre kočíky vyhradené miesto. Myslím, že toto ani komentovať netreba. Zvýšeniu pohodlia prepravy starých ľudí a matiek s malými deťmi sa tu nevenuje žiadna pozornosť.
Páčil sa vám článok?