Cestovné lístky

24.6.2011
0
Páčil sa vám článok?
15 minutový neprestupný lístok Existencia 15 minutového neprestupného lístka je dokonalým obrazom cieľov a zámerov DPMB. Jeho cena je neadekvátna možnostiam, ktoré poskytuje cestujúcemu v meste, akým je BA a jediná alternatíva k nemu je lístok 60 minutový. Dopravný podnik si takýmto spôsobom zabezpečil, že pravdepodobne väčšina cestujúcich jazdiacich na lístok, si musí kúpiť ten 60 minútový, aj keď mu cesta na cieľové miesto trvá iba 20, 30 minút alebo aj len 10 minút, ale vyžaduje prestupovanie. Takto zaplatíme za 10 minút jazdy s 1 prestupom toľko, ako za 1 hodinu a nemáme inú, lacnejšiu možnosť. Ak je niekto, kto má akýkoľvek vplyv na zmenu tejto politiky DPMB v prospech nás, obyvateľov BA, prosím ho týmto, aby túto \"hlúposť\" - neprestupný 15 minútový lístok, ktorá najlepšie a jednoznačne vyjadruje zámer DPMB, pomohla zrušiť a aby aspoň tento lístok v rovnakej cene bol prestupný. Toto považujem za úplné minimum, čo by pre nás mohol DP urobiť. Osobne by som privítala širší sortiment lístkov, ako tieto dva. Keďže DPMB cestujem iba 3x v týždni a cesta d. prostriedkom mi častokrát trvá podľa grafikonu len cca 10 minút, ale s 1 prestupom, v prípade zlého počasia si musím kúpiť lístok 60 minútový. Rada by som ponúkla zvyšných 50 zaplatených minút ďalšiemu cestujúcemu, ibaže Slovač by asi mala skôr pocit, že si z nich robím srandu. Na ukážku uvediem 1 príklad : cesta Dúbravka (Lipského) - Nemocnica Kramáre. Cesta trvá asi 10 minút, keďže ale priamy spoj neexistuje, je nutné prestupovať, alebo si vyšľapať z Patrónky k nemocnici. Takže ak niekto nie je v stave absolvovať toto pešo, musí si kúpiť 60 minútový lístok. Keďže rada chodievam pešo, na trasy do 5 minút nepoužívam d. prostriedok. Niektoré úseky v BA sú však pre peších chodcov nie veľmi bezpečné (celý úsek pri Pražskej, okolie Iuventy - spojka medzi Dúbravkou a KV a veľa iných), na ich prejazd (3-5 minút) si musím kúpiť 15 min. cestovný lístok. Ak by som chcela náhodou využiť možnosť prestupu, mám smolu, lístok je neprestupný !! . Štruktúra lístkov nie je pre nás, nepravidelných využívateľov MHD, vhodná. Je nastavená tak, aby priniesla DPMB čo najvyšší profit. T.j. platíme niekoľkonásobne viac, ako v skutočnosti precestujeme.
Páčil sa vám článok?