Doprava

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

S metrom sa začne o 2 roky

0 0

Primátor Jozef Moravčík potvrdil, že s výstavbou bratislavského metra sa bude môcť začať najskôr o dva roky. Mesto totiž podľa neho nemá prostriedky na to, aby takýto projekt financovalo. Bez garancií štátu nebude možné s výstavbou metra začať.

  • Doprava
  • 19.11.1998 09:00

Z ulíc by mali parkovacie kolíky zmiznúť

0 0

Vybudovaním podzemných garáží pod Hviezdoslavovým námestím a Námes­tím SNP pominú dôvody na prenájom pouličných parkovacích miest a ich kolíkovanie. Uviedol to starosta Sta­ré­ho Mesta Andrej Ďurkovský, podľa ktorého vybudovanie podzemných parkovacích miest so sebou prinesie odstránenie „parkovacích kolíkov“.

  • Doprava
  • 05.11.1998 09:00

V prelukách treba stavať parkovacie domy

0 0

Veľmi ste ma ako starého Prešpuráka potešili. Už sa teším na ďalšie číslo. Nuž a v kútiku duše dúfam, že nebude dlho trvať a budú vychádzať ako týždenník, možno s potrebou platenia aspoň zčasti, vždy v sobotu, ako čítanie na víkend.

  • Doprava
  • 05.11.1998 09:00

Nefunkčné železné mosty odstraňujú

0 0

Pri výstavbe sídliska Dolné hony boli nad cestou, ktorá tvorí hranicu medzi Podunajskými Biskupicami a Vraku­ňou, postavené dva železné mosty.

  • Doprava
  • 05.11.1998 09:00

Pozor, kde zaparkujete

0 0

Ak sa vydáte do centra nakupovať vianočné darčeky, zaparkujte auto radšej na mieste vyznačenom na parkovanie, alebo ho odstavte v podzemných garážach.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.