Doprava

  • Doprava
  • 08.02.2001 00:00

V centre pribudnú nové podzemné garáže

0 0

Už o niekoľko týždňov pribudnú v centre Bratislavy nové parkovacie miesta. Po podzemných garážach Alexia, ktoré sú v prevádzke od roku 1998, by mali v priebehu februára alebo marca, otvoriť podzemné garáže na rohu Františkánskej a Uršulínskej ulice za budovou Hlavnej pošty.

  • Doprava
  • 08.02.2001 00:00

Štrajkom si vodiči nevydobyjú ani korunu

0 0

Vodiči Dopravného podniku Bratislava hrozia štrajkom. Čo je príčinou napätia medzi zamestnancami a vedením DPB, na to sme sa spýtali generálneho riaditeľa Dopravného podniku Jána ZACHARA.

  • Doprava
  • 25.01.2001 00:00

Integrovanú dopravu rozšíria o spoje SAD

0 0

Minulý rok sa v Bratislave pokusne začalo s využívaním integrovanej dopravy. Záujem Bratislavčanov o tento spôsob cestovania presvedčil zainteresovaných, aby v poskytovaní tejto služby pokračovali. O novinkách v integrovanej doprave sme sa pozhovárali s námestníkom primátora Bratislavy Františkom DEJOM.

  • Doprava
  • 14.12.2000 00:00

Na Hlavnom námestí bude parkovisko

0 0

SILVESTROVSKÁ FIKCIA: Zdá sa, že tohtoročné Vianočné trhy na Hlavnom námestí budú poslednými, ktoré sa uskutočnili na tomto mieste v samom srdci historického jadra. Budúci rok sa zrejme z námestia stane súkromné parkovisko.

  • Doprava
  • 14.12.2000 00:00

Dlhé Diely budú mať lanovku

0 0

SILVESTROVSKÁ FIKCIA: Po dlhých diskusiách o doprave na sídlisku Dlhé Diely dospeli odborníci k jednoznačnému riešeniu. To neráta s vybudovaním ani električkovej, ani trolejbusovej trate, o ktorých sa dlhé mesiace uvažovalo.

Prestavbu uzla Tunel - Nábrežie arm. gen. L. Svobodu možno považovať za zadosťučinenie chybám z minulých čias, keď spojka električkovej trate bola do značnej miery necitlivo postavená nad hrobkou rabína Moshe Schreibera známeho pod menom Chatam Sófer.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.