Doprava

  • Doprava
  • 05.04.2001 00:00

V Alexii sa dá parkovať na kreditné karty

0 0

Garáž Alexia na Jesenského ulici ponúka bratislavským motoristom novú službu - kreditnú parkovaciu kartu. Jej výhodou je, že pri platení nemusíte zháňať drobné peniaze na zaplatenie v automate, ale prístroj na rampe pri výjazde z garáže vám automaticky odráta preparkovanú sumu z predplateného kreditu.

  • Doprava
  • 05.04.2001 00:00

Nové parkovanie pod zemou

0 0

Začiatkom apríla bola slávnostne otvorená podzemná garáž Carlton, ktorá sa rozprestiera pred rovnomenným hotelom pod povrchom Hviezdoslavovho námestia. Poskytuje 400 verejných parkovacích miest.

Od 3. do 7. apríla sa bude v Inchebe konať výstava CONECO, s ktorou sa spája nemálo problémov v priľahlých obytných súboroch. Ide najmä o zvýšený pohyb i státie motorových vozidiel v danej lokalite, čo komplikuje situáciu najmä obyvateľom petržalských Dvorov V a VI.

Mestská časť Staré Mesto pred dvoma rokmi prišla s myšlienkou rozšírenia komunikácie na Nábreží L. Svobodu v úseku od tunela po Nový most. Doteraz sa tak nestalo. Na príčiny sme sa spýtali vedúceho Odboru územného rozvoja Miestneho úradu Staré Mesto Jána DINKU.

  • Doprava
  • 22.02.2001 09:00

Fiakristi musia dodržiavať predpisy

0 0

Niektorí častokrát ani netušíme, čo všetko musia fiakristi v susednej Viedni urobiť pre to, aby mohli bez obáv vykonávať svoju prácu a odborne, bezpečne a s povestným viedenským šarmom nás previesť po cisárskej metropole.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.