Doprava

  • Doprava
  • 12.10.2000 00:00

Rekonštrukcia Radlinského pokračuje

0 0

Od 10. októbra sa začala ďalšia etapa rekonštrukcie električkovej trate na Radlinského ulici. Z tohto dôvodu došlo k viacerým zmenám v električkovej a autobusovej doprave.

  • Doprava
  • 28.09.2000 00:00

Ďalšie policajné nástrahy mesta

0 0

V predchádzajúcich číslach Bratislavských novín sme uverejnili poznatky anonymného autora, ktorý na internete informoval o miestach, kde môžu byť vodiči najčastejšie pokutovaní za neprimeranú rýchlosť. Dnes sa zameriame na ďalšie nástrahy dopravnej polície v meste.

  • Doprava
  • 14.09.2000 00:00

Ako sa vyhnúť pokutám za rýchlosť 2

0 0

Neznámy autor na internete zverejnil miesta, kde bratislavskí motoristi môžu najčastejšie prísť do kontaktu s príslušníkmi Policajného zboru. Po úprave a doplnení týchto informácií zverejňujeme druhú časť výpočtu miest, kde policajti zvyknú merať rýchlosť.

  • Doprava
  • 14.09.2000 00:00

Nové možnosti na odstavovanie bicyklov

0 0

Koncom augusta boli v centre Bratislavy osadené nové stojany na odstavovanie bicyklov. Celkove inštalovali stojany pre odstavenie 64 bicyklov v 14 rôznych lokalitách Starého Mesta.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR v spolupráci s hlavným mestom vypracovalo projekt obnovy televízneho dohľadu riadených križovatiek v Bratislave. Projekt nedávno schválila Rada vlády SR pre prevenciu kriminality. Realizovať by sa mal v priebehu najbližších troch rokov.

  • Doprava
  • 24.08.2000 00:00

Ružinov má novú cyklotrasu

0 0

V Ružinove v pondelok 28. augusta sprístupnili novú cyklotrasu, prvú vybudovanú v tomto roku. Trasu od Štrkoveckého jazera po Prístavný most si hneď v prvý deň vyskúšalo niekoľko záujemcov spolu s dvoma policajtmi na bicykloch.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.