Doprava

  • Doprava
  • 09.08.2001 00:00

Neexistuje alternatívna doprava

0 0

Katastrofálna dopravná situácia, ktorá sa v Bratislavu prejavila na začiatku školského roku sa dá zlepšiť jedine rozvojom MHD alebo infraštruktúry. Na obe riešenia však zatiaľ chýbajú peniaze.

  • Doprava
  • 09.08.2001 00:00

Nové podmienky parkovania v garážach

0 0

Na poslednom zasadnutí miestneho zastupiteľstva prijali staromestskí poslanci zmeny vo všeobecne záväznom nariadení (VZN) o podmienkach státia v zóne s dopravným obmedzením, ktoré začnú platiť 1. januára 2002.

Bratislavčania v týchto dňoch dostali do užívania ďalších 9 bielych bicyklov a to aj napriek stále neznámemu pohybu a osudu prvého Bieleho bicykla, ktorý sa v centre mesta objavil začiatkom leta.

O tom, že dopravný systém Bratislavy je neúnosne preťažený, niet nijakých pochybností. Už dlhší čas sa hovorí o tom, že situáciu by malo pomôcť zmierniť dobudovanie stredného dopravného okruhu o časť od Pražskej po Jarošovu ulicu, ktorá je pracovne označovaná ako Severná tangenta. Dôležitá spojnica existuje zatiaľ v polohe zámeru.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.