Doprava

Vjazd vozidiel na korzo upravuje od novembra 1996 organizačno-technické zabezpečenie dopravného režimu. Podľa neho do zóny medzi 10. a 22. hodinou majú vstup povolený len vodiči bývajúci alebo podnikajúci na niektorej z ulíc historického jadra s podmienkou preukázania parkovacieho miesta mimo verejnej komunikácie.

  • Doprava
  • 11.03.1999 09:00

Diery na cestách budú do leta opravené

0 0

Jedným z najvážnejších problémov v Bratislave zostáva doprava. Mesto v blízkom čase pripravuje realizáciu projektov, ktoré by mali pomôcť zlepšiť dopravnú situáciu v meste. Jedným z riešení je aj výstavba Košického mosta cez Dunaj. O ňom, ale i o ďalších aktivitách magistrátu v oblasti dopravy sme sa pozhovárali s námestníkom primátora Jaroslavom JELŠÍKOM.

Februárový nával snehu dostal aj v Bratislave prívlastok snehová kalamita. Od 11. februára snežilo tak výdatne, až sa zdalo, že celé mesto zostane spať pod snehom. O kritickej snehovej situácii sme sa porozprávali s riaditeľom VEPOS Staré Mesto Jozefom CEPEKOM, ktorý je zodpovedný za správu komunikácií v centre Bratislavy.

  • Doprava
  • 25.02.1999 09:00

Tri nové električky už premávajú

0 0

Na základe verejnej súťaže uzatvoril Dopravný podnik Bratislava zmluvu na generálkovanie a modernizovanie starých električiek vyrobených v ČKD Praha s českou spoločnosťou Pars DMN Šumperk.

  • Doprava
  • 11.02.1999 09:00

V Bratislave havaroval Boeing 707

0 0

Zlyhanie prvého motora bolo jednou z možných príčin havárie ghanského nákladného lietadla Boeing 707 F, ktoré 7. februára vybehlo z dráhy bratislavského letiska M. R. Štefánika.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.