Doprava

  • Doprava
  • 14.06.2001 00:00

Úradníci skomplikovali vodičom život

0 0

V poslednom čase dochádza v Bratislave k viacerým zmenám dopravného značenia. Na jednu z nich nás upozornil Slavomír Mitana zo Starého Mesta a týka lokality pod Hlavnou stanicou v Starom Meste.

  • Doprava
  • 14.06.2001 00:00

Prístavnému mostu sa radšej vyhnite

0 0

Prístavný most je jednou z najpreťaženejších dopravných tepien mesta a to je jeden z dôvodov, prečo sa dostal do stavu, ktorý si nevyhnutne vyžaduje opravu. Najbližšia z nich je rozvrhnutá od konca júla do polovice septembra a vznikne pri nej situácia, keď síce bude prejazdný, ale bude lepšie sa mu vyhnúť a zvoliť si inú trasu. Pôjde o opravu dvoch tzv. ozubov (spojov) na petržalskej strane a bude sa týkať výjazdov z Dolnozemskej a z Einsteinovej ulice.

  • Doprava
  • 31.05.2001 00:00

V centre mesta pribudlo nové parkovisko

0 0

Prednedávnom pribudli v centre mesta nové parkovacie plochy. Ich budovaním realizuje mestská časť Staré Mesto jednu zo zásad parkovacej politiky, ktorou je obmedzovanie parkovania v uliciach. Aj preto začala Bratislavská parkovacia služba, ktorá má parkovacie miesta v centre mesta v správe, popri prevádzke uličného systému parkovania s budovaním nových parkovísk.

  • Doprava
  • 31.05.2001 00:00

Hviezdoslavovo námestie opäť promenádou

0 0

Pripravovaná rekonštrukcia Hviezdoslavovho námestia rozšíri pešiu zónu od budovy SND až po Rybné námestie. Námestie sa tak stane promenádou s novými atraktívnymi prvkami.

  • Doprava
  • 17.05.2001 00:00

Najviac áut prejde po Prístavnom moste

0 0

Po všetkých bratislavských mostoch denne prejde takmer 175 000 vozidiel. S rozvojom mesta a predpokladaným nárastom dopravy porastie aj intenzita dopravy cez Dunaj. V roku 2005 možno predpokladať viac ako 200 000 vozidiel a o 30 rokov až 270 000 vozidiel za 24 hodín prechádzajúcich z Petržalky do centra Bratislavy a späť.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.