Doprava

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

Vajnorčania môžu aj lietať

0 0

Významnú úlohu v prvej polovici 20. storočia plnilo vajnorské letisko. Práve tu mal pristáť pri svojom návrate do vlasti generál Milan R. Štefánik. Za dosiaľ nevyjasnených okolností sa však jeho lietadlo neďaleko odtiaľ zrútilo a generál so svojimi druhmi tragicky zahynul. V súčasnosti slúži letisko na športové lietanie.

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

Cestovné v MHD je od 1. januára drahšie

0 0

Ešte 28. decembra 1998 vydali bratislavské okresné úrady nový cenový výmer, ktorým sa od 1. januára 1999 stanovujú maximálne ceny v bratislavskej mestskej hromadnej doprave.

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

Kedy sa hádzať pod autobus

0 0

Znie to zrejme ako hlúpa úvaha, možno ako začiatok nejakého trápneho vtipu, ktoré kolujú našou populáciou. Lež, nie je to ani vtip, ani návod na samovraždu, ako by sa dalo očakávať. To je totiž jediný spôsob, ako zastaviť práve sa rozbiehajúci autobus plný slovenského obyvateľstva na viedenskej autobusovej stanici.

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

Z Petržalky do Viedne už aj vlakom

0 0

Zo železničnej stanice Bratislava-Petržalka bol 7. januára vypravený prvý rýchlik na trati Bratislava - Kittsee - Viedeň.

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

S metrom sa začne o 2 roky

0 0

Primátor Jozef Moravčík potvrdil, že s výstavbou bratislavského metra sa bude môcť začať najskôr o dva roky. Mesto totiž podľa neho nemá prostriedky na to, aby takýto projekt financovalo. Bez garancií štátu nebude možné s výstavbou metra začať.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...

Stovky ľudí dnes vytočil priam až do nepríčetna najnovší počin jedného zo súkromných bratislavských taxikárov, ktorý si za jazdu z nemocnice na Kramároch do Vrakune v celkovej dĺžke 13,5 km a trvajúcej 33 minút, vypýtal od staršieho pána sumu 95,50 eura. Od takéhoto chamtivého spôsobu podnikania sa dištancujú aj členovia Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov.

Ideová architektonická súťaž, ktorú na jeseň vyhlásila spoločnosť Lordship, priniesla zaujímavé  súťažné návrhy. Načrtli možný výzor budovy bývalého hotela Kyjev a charakter verejných priestorov v jeho okolí. Porota vybrala dve práce, ktoré ocenila prvým miestom. Bodovala aj nezvyčajná skulptúrna podoba novej kancelárskej budovy.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.