Doprava

  • Doprava
  • 31.01.2002 00:00

Midibus by odľahčil dopravu na Kalvárii

0 0

Členovia petičného výboru odovzdali starostovi Starého Mesta Andrejovi Ďurkovskému originály petičných listín s 1124 podpismi občanov, ktorí považujú za správne spojiť midibusom centrum mesta so Slavínom, Kalváriou a jej okolím.

  • Doprava
  • 17.01.2002 00:00

S bicyklami to vraj nie je až také zlé

0 0

So záujmom som si prečítal list čitateľa J. Ivana z Karlovej Vsi Nešťastné biele bicykle. Musím sa priznať, že isté pochybnosti týkajúce sa technického stavu bicyklov a či to má celé (Biely bicykel) zmysel spočiatku prenasledovali aj mňa.

  • Doprava
  • 17.01.2002 00:00

Stav priecestia je žalostný

0 0

Chcel by som poukázať na jedno problémové železničné priecestie, ktoré sa nachádza na Jánoškovej ulici. Je to síce menej známa ulica v časti Nové Mesto, ale využíva ju mnoho motoristov.

Po vlaňajších teroristických útokoch na USA sa začal oveľa väčší dôraz klásť na bezpečnosť, čo sa dodnes prejavuje aj v Bratislave. Pre obavy z možného útoku na blízke Veľvyslanectvo USA sú dôsledne strážené aj podzemné garáže na Hviezdoslavovom námestí a mnohí vodiči, ktorých osobné kontroly obťažujú, ich radšej ani nevyužívajú.

Uplynulý rok ubehol mimoriadne rýchlo, priznal sa starosta bratislavského Starého Mesta Andrej Ďurkovský. „Som rád, že sa mi podarilo presvedčiť o potrebe rekonštrukcie Hviezdoslavovho námestia. Jej ukončenie na jar tohto roku je už len otázkou niekoľkých týždňov hneď, ako sa zlepší počasie. Spokojný som aj s kompletnou rekonštrukciou cenného domu na Františkánskom námestí a najmä s tým, že som našiel pochopenie pre oživenie a podporu malej divadelnej scény v jeho priestoroch,“ zhodnotil A. Ďurkovský uplynulý rok.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.