Doprava

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR v spolupráci s hlavným mestom vypracovalo projekt obnovy televízneho dohľadu riadených križovatiek v Bratislave. Projekt nedávno schválila Rada vlády SR pre prevenciu kriminality. Realizovať by sa mal v priebehu najbližších troch rokov.

  • Doprava
  • 24.08.2000 00:00

Ružinov má novú cyklotrasu

0 0

V Ružinove v pondelok 28. augusta sprístupnili novú cyklotrasu, prvú vybudovanú v tomto roku. Trasu od Štrkoveckého jazera po Prístavný most si hneď v prvý deň vyskúšalo niekoľko záujemcov spolu s dvoma policajtmi na bicykloch.

  • Doprava
  • 24.08.2000 00:00

Ako sa vyhnúť pokutám za rýchlosť

0 0

Neznámy autor na internete zverejnil miesta, kde bratislavskí motoristi môžu najčastejšie prísť do kontaktu s príslušníkmi Policajného zboru. Po úprave týchto informácií zverejňujeme prvú časť výpočtu miest, kde policajti zvyknú merať rýchlosť.

  • Doprava
  • 24.08.2000 00:00

Nedokonalé prístrešky MHD

0 0

Tak sa konečne dozvedám, kto nám to tie prístrešky na zastávkach vytvára. Tak JCDecaux, Francúzsko. Prístrešky sú pekné, ale neúčelné!

  • Doprava
  • 24.08.2000 00:00

Kompetentní ani polícia si to nevšíma

0 0

Všetci sa tešíme na novú úpravu Námestia SNP v Starom Meste. Je však jasné, že len začiatok prác je vzdialený ešte na niekoľko rokov.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.