Doprava

Staromestské miestne zastupiteľstvo schválilo tento rok v máji zásady parkovacej politiky v Starom Meste, ktoré majú riešiť neutešený stav dopravy v centre mesta. Koordinačná skupina, ktorá sa stará o ich zavádzanie do praxe, hodnotila doterajšiu realizáciu.

  • Doprava
  • 12.10.2000 00:00

Rekonštrukcia Radlinského pokračuje

0 0

Od 10. októbra sa začala ďalšia etapa rekonštrukcie električkovej trate na Radlinského ulici. Z tohto dôvodu došlo k viacerým zmenám v električkovej a autobusovej doprave.

  • Doprava
  • 28.09.2000 00:00

Ďalšie policajné nástrahy mesta

0 0

V predchádzajúcich číslach Bratislavských novín sme uverejnili poznatky anonymného autora, ktorý na internete informoval o miestach, kde môžu byť vodiči najčastejšie pokutovaní za neprimeranú rýchlosť. Dnes sa zameriame na ďalšie nástrahy dopravnej polície v meste.

  • Doprava
  • 14.09.2000 00:00

Ako sa vyhnúť pokutám za rýchlosť 2

0 0

Neznámy autor na internete zverejnil miesta, kde bratislavskí motoristi môžu najčastejšie prísť do kontaktu s príslušníkmi Policajného zboru. Po úprave a doplnení týchto informácií zverejňujeme druhú časť výpočtu miest, kde policajti zvyknú merať rýchlosť.

  • Doprava
  • 14.09.2000 00:00

Nové možnosti na odstavovanie bicyklov

0 0

Koncom augusta boli v centre Bratislavy osadené nové stojany na odstavovanie bicyklov. Celkove inštalovali stojany pre odstavenie 64 bicyklov v 14 rôznych lokalitách Starého Mesta.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.