Doprava

Hoci so spustením prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz ráta stavebník bratislavského obchvatu v horizonte niekoľkých týždňov, mesto a ani jeho obyvatelia zatiaľ nedisponujú dostatočnými a dôveryhodnými informáciami, ktoré by ich ubezpečili, že negatívne dopady dopravných obmedzení budú minimalizované.

(pr) Podľa odborníkov z oblasti dopravy Bratislave pomôže rozvoj električkových tratí. Nový koľajový úsek s pracovným názvom „vetva Košická“ zabezpečí prepojenie medzi Petržalkou a Ružinovom, pomôže tak doprave v centre a položí základy koncepčného riešenia nosného dopravného systému. Kapacita električiek je dnes porovnateľná s metrom a má potenciál obslúžiť zvyšujúce sa nároky nielen v rozvojových štvrtiach mesta.

Železničnej spoločnosti Slovensko sa v poslednom čase akosi v praxi nedarí presvedčiť cestujúcu verejnosť o tom, že cestovanie vlakom je rýchle, pohodlné a bezproblémové. Pomerne smolný bol tento víkend pre dva rušne osobných vlakov. Prvý začal horieť včera v Pezinku a na druhom vypukol požiar dnes na železničnej stanici Zohor. Vlaky medzi Bratislavou a Kútmi už ohlásili meškanie minimálne 100 minút...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.