• Doprava
  • 15.02.2016 08:13

Starostovia chcú radšej činy ako memorandum

0 0
Starostovia chcú radšej činy ako memorandum - parkovanie_platene

Primátor predložil starostom mestských častí memorandum o spoločnom postupe pri zavádzaní spoločnej parkovacej politiky, tí ho však odmietli podpísať s tým, že viacerí z nich považujú za zbytočné a od primátora chcú radšej konkrétne činy, ktoré umožnia spustenie nového systému parkovania.

„Mal to byť prvý krok k zavedeniu parkovacej politiky – politická deklarácia, lebo sme politici, záväzok, že to myslíme vážne a chceme problém s parkovaním riešiť,“ vysvetľoval osamotený primátor Ivo Nesrovnal.

Starosta Ružinova Dušan Pekár tvrdí, že memorandum je zbytočné. Spoločný záväzok už starostovia štyroch najväčších mestských častí podpísali v marci 2013. Odvtedy sa vymenil v úrade len jeden z nich, v Starom Meste, aj ten však s textom podľa Pekára súhlasí. Parkovaciu politiku by tiež mali zaviesť v prvom kroku nie v celej Bratislave, ale len v štyroch najväčších mestských častiach.

„Pre mestské časti a mesto je potrebné novelizovať štatút mesta a všeobecne záväzné nariadenie, ktoré bude parkovaciu politiku presne popisovať,“ uviedol Pekár. Primátor sľúbil, že ich predloží po parlamentných voľbách.

(brn)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.