6 tipov, ako pripraviť malý byt na príchod bábätka

25.11.2022

Zdroj: FAVI

Páčil sa vám článok?

V malých bytoch treba premýšľať nad každým centimetrom štvorcovým. A s novým členom rodiny to platí dvojnásobne. Útulný a maximálne funkčný priestor pre vaše malé ja ale s trochou šikovnosti vytvoríte aj v garsónke. Inšpirujte sa našimi tipmi a vytvorte doma priestor pre všedný život s dieťaťom, kde budete mať miesto na všetky veci, ktoré máte radi.

1. Buďte minimalisti

Prebaľovací pult odhryzne pekný kus drahocenného miesta. Skúste sa preto poobzerať po modernejšej a priestorovo úspornejšej alternatíve. Riešením môžete byť nástenný prebaľovací pult, alebo špeciálne nástavce, ktoré obyčajnú komodu razom premenia na plnohodnotný prebaľovací pultík. Zariadenie domova pre bábätko ešte len plánujete? Na Favi nájdete všetky nevyhnutnosti na jednom mieste. Od prebaľovacích pultov až po kolísky alebo detské dekorácie.

2. Ako na obláčiku

Viete, že v prvom roku života bábätká prespia v priemere 15 hodín denne? A čím viac bezpečných miest pre detský spánok doma vytvoríte, tým dlhšie budete mať voľné ruky. Tiež detská postieľka zaberie nutnú časť priestoru, poobzerajte sa preto po netradičných riešeniach. Obľúbené sú napríklad závesné hojdacie kolísky. Tie bábätká upokoja a ukolísajú do sveta snov. Ak hľadáte nejaké mobilnejšie riešenie, stavte na takzvané hniezdočka. Sú prenosné a zaistia dieťaťu maximálne pohodlie a bezpečie. A to ako v postieľke, tak na pohovke alebo manželskej posteli.

Zdroj: lovel

3. Dve izby v jednom

To, že máte malý byt, neznamená, že v ňom nie je miesto pre detskú izbičku . Vo väčšej spálni ľahko vytvoríte samostatnú detskú časť. Nemusíte pritom stavať žiadne priečky ani vykonávať zložité stavebné úpravy. Bohato si vystačíte so samolepkami na stenu alebo koľajnicou a závesom. Aj jednoduchá dekorácia s detským motívom priestor skvele vizuálne oddelí a zároveň vytvorí malú detskú izbičku vo vnútri vašej spálne.

4. Jedna skriňa, dvojnásobok priestoru

Bábätká potrebujú veľa starostlivosti, lásky a pozornosti, ich nároky na úložné priestory v šatníku sú ale minimálne. A vzhľadom na to, že oblečenie pre bábätká meria sotva pár desiatok centimetrov, ponúka sa jedno mazané riešenie. Pridajte do svojej skrine šatníkovú tyč navyše. Zdvojnásobíte tým kapacitu šatníka, oblečenie pre batoľatá je navyše také maličké, že ho v skrini ani nepostrehnete.

5. Myslite vertikálne

Kočík, vanička, plienky alebo ohrievačka. To je len desatina vecí, ktorá vám s príchodom bábätka zahltí domov. Pripravte sa preto na to, že budete potrebovať množstvo políc, skríň a boxov. Zvlášť v momente, keď synovi začnete nakupovať kopačky a dresy na futbal a dcére oblečenie a vybavenie na tanečnú. Ak máte doma úložného priestoru zúfalo málo, buďte kreatívni a využite do posledného centimetra voľné miesto na stenách. Nástenné skrinky a police sú pre domácnosť s dieťaťom bezpečné, nechajú dostatok priestoru na zemi pre prvé krôčiky, ale zároveň poskytnú množstvo úložného priestoru.

6. Biely šum: Tajomstvo spokojne spiaceho bábätka

Biely šum detským ušiam pripomína zvuky z materského lona, ​​čo vedie k dlhšiemu a oveľa pokojnejšiemu spánku. Tento elektronický zázrak má však ešte jednu výhodu. Vie výborne tlmiť okolité hluky v domácnosti. Či už je to umývanie riadu, telefonovanie, krájanie zeleniny alebo ostatné zvuky každodenného života. Akonáhle tento generátor bieleho šumu zapnete, ako by sa okolo dieťaťa vytvorila neviditeľná bublina, v ktorej bude nerušene spať. Vy sa tak navyše zaobídete bez šepkania a zakrádania po špičkách, čo oceníte najmä v malých bytoch.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

PR - sponzorovaný obsah
Páčil sa vám článok?