Bedeker gurmána

Známy youtuber PPPíter sa špecializuje na tvorbu videí, pri ktorých navštevuje rôzne prevádzky určené pre domácich hostí či zahraničných návštevníkov ako sú napríklad hotely, bary či stravovacie zariadenia a všetko zaznamenáva na kameru. Zatiaľ najväčší divácky úspech dosiahol reportážou z obedu v najhoršie hodnotenej bratislavskej reštaurácii. Ktorá to je, aké jedlo si dal, či mu chutilo a čo v nej prekážalo si môžete pozrieť vo videu...

Kúsok od bývalého obchodného domu Prior a na rovnakej ulici, kde je aj hlavný vchod do hotela Kyjev, sa nachádza medzi domami prízemný pub vyzerajúci trochu ako búda, ktorý má možno aj pre použitý stavebný materiál názov U dreváka. Tento týždeň sme doň zo zvedavosti vošli a v konečnom dôsledku sme zažili celkom príjemné prekvapenie...

Bedeker gurmána bola vždy obľúbená rubrika Bratislavských novín. Hoci sme od nej na chvíľu upustili, teraz vám jednu recenziu na podnik ponúkame. Ide o zážitok jedného z nás. A to v obľúbenej reštaurácii Dunajský pivovar, teda na lodi, ktorá kotví na petržalskom brehu Dunaja.

Na prízemí polyfunkčného komplexu Panorama City na Landererovej ulici sme objavili azda najväčšiu ázijskú reštauráciu v Bratislave. Zámerne neuvádzame, že čínsku, aj keď väčšina jedál pochádza práve z čínskej kuchyne. Svoje miesto v jedálnom lístku majú totiž aj jedlá japonské, kórejské, thajské. Poďme teda do DYNASTY ASIAN RESTAURANT.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Na začiatku Lazaretskej ulice zo strany Špitálskej bola kedysi legendárna Poľovnícka reštaurácia. Po zmene režimu sa premenovala na Detva, neskôr tu bola reštaurácia U dvoch levov. Boli to vždy prevádzky nižšej ceny aj kvality. Už vyše roka je tu Bratislavská KOZLOVNA, prvý gastronomický koncept veľkopopovického pivovaru v meste.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.