• Bedeker gurmána
  • 14.10.2018 14:45

BEDEKER GURMÁNA: Otestovali sme reštauráciu Linos v centre mesta na Panskej

0 0
reštaurácia Linos coffee & drink & food
Zdroj: Google maps

V posledných rokoch išla kvalita bratislavskej gastronómie výrazne hore. Samozrejme, že sú aj výnimky, ktoré potvrdzujú toto pravidlo. Aby ste však priamo v historickom centre mesta narazili na reštauráciu, ktorá je takmer výlučne postavená na tepelnej úprave polotovarov, v to sme nedúfali ani v najhoršom sne. Realita je však taká – na Panskej ulici sme navštívili reštauráciu LINOS Coffee & Drink & Food, kde je kvalita úmerná nízkej cene.

Reštaurácia sa nachádza v budove Pálffyho paláca, ktorý spravuje Galéria mesta Bratislavy. Niek­dajší podjazd na nádvorie paláca sa stavebnými úpravami zmenil na úzky obchodný priestor, kde sa vojde bar a zopár kresiel. Preto Linos zabral aj časť dvora tejto národnej kultúrnej pamiatky, aby tu vybudoval presklenú terasu. Tá je súčasne fajčiarskou časťou reštaurácie, nefajčiari nájdu útočisko v prednej časti z ulice.
Treba povedať, že Linos je skôr niečo ako bistro. Otvárajú na bratislavské pomery pomerne skoro, už o 9.00 h, pričom v ponuke majú aj raňajky. Ovsené vločky s horúcimi malinami (3,49 €), praženica (3,79 €), párky (3,49 €). Ďalej sú v jedálnom lístku burgre, bagety, grilované jedlá, cestoviny, šaláty či tradičné slovenské jedlá ako vyprážaný syr s tatárskou omáčkou (4,99 €).

Zo „slovenskej klasiky“ sme si dali horehronskú lokšu s bryndzou a smaženou slaninkou (3,99 €). Lokša bola tvrdá, podľa všetkého išlo o hotovú lokšu z obchodu, na ktorej bola riedená bryndzová hmota a slaninka. Hrôza. Z hlavných jedál sme si dali hovädzí burger „classic“ s hranolčekmi a kečupom (6,99 €). Burger sme dostali zabalený v papierovom obale ako z pouličného stánku, hranolčeky z polotovaru a k tomu ten najlacnejší kečup. V čase, keď v meste slávia úspech reštaurácie s originálnymi variantmi burgerov, niečo ako ponúka Linos, nemajú ani v staničnom bufete. Dovolíme si povedať, že aj McDonald´s ponúka chutnejší burger a za podstatne menej peňazí.

Z cestovín sme si dali penne pomodoro (5,99 €) s dusenými paradajkami, mozzarellou, olivami, čerstvou bazalkou, parmezánom a plátkami cesnaku. Opäť žiadna sláva. Priemerné, skôr podpriemerné jedlo. Pokiaľ je cieľom zákazníka len nasýtiť, tak len so silným žalúdkom. Z grilovaných jedál tu majú len grilované kuracie prsia s hranolčekmi (5,99 €) či lososa s dusenou zeleninou (9,99 €).

Zdroj: Facebook/ Linos bistro&amp

​Linos nás veľmi sklamal. Ponuka jedál je úplne bez fantázie, ceny majú síce pomerne nízke, ale za takúto kvalitu by viac ani pýtať nemohli. Pivo tu ponúkajú banskobystrické, čo turistovi môže byť jedno, ale Bratislavčan to určite nepochopí.

Hľadali sme dôvod, prečo by sme sem mali prísť ešte raz, žiadny sme, žiaľ, nenašli. Niekedy je menej viac. Možno by aj vedenie mesta a Galérie mesta Bratislavy mali zvážiť, či súčasťou historického paláca a mestskej galérie má byť reštaurácie takejto kvality, resp. nekvality. Určite by pre služby v meste bolo väčším prínosom, keby namiesto tejto reštaurácie a jej presklených a nepresklených terás vo dvore paláca bol obnovený pôvodný vjazd a dvor by slúžil ako externá expozícia galérie. To je ale na celkom inú diskusiu.

Naše hodnotenie: 1 hviezdička
Maximum: 5 hviezdičiek
Reštaurácia nebola o návšteve informovaná. Útratu za konzumáciu si redakcia platila sama.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.