Vajnory

Rok po tom, čo bol Titus Zeman blahoslavený, odhalia v bratislavskej mestskej časti Vajnory jeho sochu. Stane sa tak v nedeľu 30. septembra na Námestí Titusa Zemana. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Uplynulé dni opäť ukázali, že mestská kanalizácia kapacitne vôbec nestačí na odvádzanie dažďovej vody v prípade intenzívnych zrážok. Jedným z možných riešení je budovanie polderov – akýchsi umelých jazierok, kde sa zhromažďuje voda a nezaplavuje cesty, chodníky, parkoviská, podjazdy či podchody. Zatiaľ sa však vodné plochy v Bratislave tvoria po búrkach skôr spontánne...

Už 15.ročník Vajnorských dožiniek sa uskutočnil v sobotu 25.augusta v Parku pod lipami. Organizovala ich MČ Vajnory v spolupráci s miestnym Poľnohospodárskym družstvom. Všetko odštartoval tradičný dožinkový sprievod a program pokračoval až do jednej hodiny v noci.

Od nedele (19.8.) dôjde k zmenám v organizácii a prevádzke liniek bratislavskej MHD 37 a 153. Dôvodom je, že od nedele sa v rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) zavedú nové, optimalizované cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svojom webe.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.