Aktuality

  • Výstavba
  • 19.11.1998 09:00

Projekty Námestia SNP ľudí zaujali

0 0

V priestore pred súsoším na Námestí SNP sa od 16. do 18. novembra uskutočnila prezentácia deviatich návrhov na nové riešenie bratislavského Námestia SNP a Hurbanovho námestia.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Plynofikácia kotolní šetrí prostredie

0 0

Na území mestskej časti Staré Mesto bolo do začiatku roku 1997 ešte stále 56 zdrojov tepla pre vykurovanie obytných domov na tuhé palivo (uhlie).

Bratislavu po dlhšom čase navštívila hla­va štátu - český prezident Václav Havel sem pricestoval po viacerých rokoch, aby sa poklonil pa­miatke A. Dubče­ka, prešiel sa po Starom Meste, stretol sa so zástupcami mimovládnych organizácií a s predstaviteľmi novej slovenskej politickej reprezentácie.

  • Polícia
  • 19.11.1998 09:00

Z muničného skladu ukradli 21 pištolí

0 0

Na Peknej ceste z objektu Posád­ko­vého muničného skladu odcudzili doteraz neznámi páchatelia 21 pištolí vzor 52, 270 nábojov, 3 zásobníky do pištole vzor 52, 2 ďalekohľady a jedno púzdro na pištoľ.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Na Kuchajdu s udicou

0 0

V sobotu 28. novembra sa na bratislavskej Kuchajde otvára voda a začína sa sezóna tzv. tichého čakania s udicou v ruke.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Na Račanskej otvoria nový McDonald´s

0 0

Po štyroch reštauráciách McDonald´s pribudne onedlho v Bratislave ďalšia. Prvú prevádzku franchisingového ty­pu v Bratislave postavili na Račian­skej ulici v blízkosti benzínovej pumpy ARAL v smere na Svätý Jur a Pezinok.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.