Aktuality

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Lamač

0 0

Najstaršia zachovaná správa o majetkoch, zvaných Plumnou - Blumenau pochádza z roku 1279. Tohto roku mošonský a bratislavský išpán Peter daroval Jakubovi, richtárovi Bratislavy, akúsi pustú a neobývanú zem, ktorá sa menuje Plumnou.

  • Zdravie a životný štýl
  • 28.01.1999 00:00

Nemocnica stále chátra

0 0

Na území mestskej časti Lamač je už niekoľko rokov rozostavaný komplex nemocnice, ktorý sa doteraz nepodarilo dokončiť a posledné roky postupne chátra. Nemocnica, s ktorej výstavbou sa začalo niekedy v osemdesiatych rokoch, bola projektovaná na predchádzajúci systém zdravotníctva.

V krátkom čase by sa v Lamači malo začať s realizáciou projektu polyfunkčného objektu na Studenohorskej ulici. Vypracovaná urbanisticko-architektonická štúdia rieši dobudovanie existujúcej bytovej zástavby v tejto časti navrhovaným bytovým domom s občianskou vybavenosťou a garážami na voľnej zelenej ploche.

  • Zdravie a životný štýl
  • 28.01.1999 00:00

Potraviny na Gaštanovej opäť otvoria

0 0

Píšem vám preto, lebo už dlhší čas ma veľmi hnevá, že v našej časti (na Patrónke) ubúdajú obchody s potravinami. Miesto toho, aby tu vzniklo aspoň jedno malé nákupné centrum, kde by boli aj niektoré prepotrebné služby - čistiareň, oprava topánok, mizne jeden obchod za druhým.

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Napísali ste nám 02/1999

0 0

Predstavte si ulicu, na ktorej bývate, kde sú súčasne rozkopané chodníky na oboch stranách - na ľavej i pravej. Pýtam sa zodpovedných pracovníkov mestského zastupiteľstva mesta Bratislavy, ako je možné, že v takom prípade nie je odklonená doprava?

  • Bratislava
  • 28.01.1999 00:00

Návrat nestratených synov I.

0 0

PRIJAL NÁS CHÉRIF. Ibrahimov bratranec Moctar El-bouchari nás priviedol k Chérifovmu kráľovskému sídlu. Je to nádherná poschodová murovaná budova, s tepanými vchodmi, ktoré strážia po zuby ozbrojení muži z kráľovskej gardy.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.