Aktuality

  • Kultúra
  • 11.02.1999 09:00

Knihy so zľavou

0 0

Kníhkupectvo GUMP na Heydukovej ulici 9 pripravilo vo februári pre vysokoškolákov príjemné prekvapenie.

  • História
  • 11.02.1999 09:00

Dom postavil sporovlivý staviteľ

0 0

Meštiansky dom na Laurinskej 18 postavili v roku 1810 na mieste dvoch starších zruinovaných objektov. Z pôvodných stavieb ponechali časť suterénov, nadzemné murivo, poškodené počas ostreľovania mesta Napoleonovou armádou v júni 1809, museli úplne zbúrať.

Prvé televízory sa na Dunajskej ulici objavili koncom päťdesiatych rokov. Predajňa tu nebola, ale do domácností si prví šťastlivci nosili sovietske aparáty značky „TEMP“ zo Živnodomu. Bol to úžasný vynález!

  • História
  • 11.02.1999 09:00

Spomienkový album 03/1999

0 0

Roku 1938 postavili na Štúrovej ulici medzi terajšou Gorkého a Jesenského ulicou novú budovu Národnej banky podľa projektu Emila Belluša. Banke musel ustúpiť rad meštianskych domov. Za ich fasádami z 18. a 19. storočia sa často skrývalo aj stredoveké murivo.

  • Polícia
  • 11.02.1999 09:00

Správy z podsvetia 03/1999

0 0

NA FAJNOROVOM NÁBREŽÍ ukradol neznámy páchateľ strieborný VW Golf. 49-ročnému Rakúšanovi spôsobil škodu 1,5 milióna korún.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.