Aktuality

  • Doprava
  • 24.09.1998 09:00

Semafory čakajú ešte na pečiatku

0 0

Aj keď svetelná signalizácia na križovatke pri Dome kultúry Dúbravka je už dávno dokončená, ešte minulý týždeň nebola v prevádzke. Rovnako nefungujú ani svetlá na Molecovej ulici v Karlovej Vsi. Občania sa právom pýtajú, prečo.

  • Kultúra
  • 24.09.1998 09:00

Na fontánu osadia kópiu pôvodnej sochy

0 0

V týchto dňoch sa na fontáne na Františkánskom námestí objavilo lešenie. Tým sa začali práce na realizácii výroby kópie originálnej kamennej sochy, ktorá fontánu zdobí.

  • Doprava
  • 24.09.1998 09:00

O Zámockej ulici sa rozhodne po voľbách

0 0

Obyvatelia Palisád sa v máji tohto roku prostredníctvom poslanca mestského zastupiteľstva Mariána Minaroviča obrátili na primátora Bratislavy Petra Kresánka so žiadosťou o vrátenie Zámockej ulice do mestskej dopravnej siete.

Dokončená obnova pamiatkového objektu je vždy čin, ktorý poteší nielen odborníka, ale aj verejnosť. Na rozdiel od novostavieb, obnova v našich podmienkach zriedkavejšie vyvoláva diskusie azda aj preto, že proces začlenenia a prijatia nového architektonického diela odpadá. Pamiatka iba omladne a ukáže svoju krajšiu tvár v prostredí, s ktorým je zrastená.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

Smetiaky budú odlíšené samolepkami

0 0

Akciová spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadov (OLO) plánuje vo štvrtom štvrťroku označovať kontajnery na domový odpad novými samolepkami. Samolepka bude obsahovať údaje, kto si kontajner objednal, adresu správcu, komu je kontajner určený (obyvateľ alebo firma), interval odvozu a telefonický kontakt.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

Zimu v byte prekonáte aj stískaním partnera

0 0

Krátenie štátnych dotácií na výrobu tepla sa nedotkne len výrobcov, ale v konečnom dôsledku samotných odberateľov, obyvateľov bytov a nebytových priestorov. V tejto súvislosti sme zisťovali, ako by Bratislavčania reagovali na vypnutie dodávok tepelnej energie.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.