Aktuality

 • Polícia
 • 03.06.1999 09:00

V Bratislave bude konečne poriadok

0 0

Bratislavský primátor Jozef Moravčík podpísal s ministrom vnútra Ladislavom Pittnerom dohodu o spolupráci medzi ministerstvom vnútra a magistrátom, ktorá upravuje spoluprácu medzi mestom a útvarmi polície.

 • Zdravie a životný štýl
 • 03.06.1999 09:00

Na Hlavné námestie sa vráti Roland Café

0 0

Bratislavčania posledné mesiace so záujmom sledovali rekonštrukciu budovy bývalej Eskontnej banky na Hlavnom námestí, v ktorej naposledy sídlila spoločnosť Koospol. Dnes je táto secesná budova majetkom poisťovne KOOPERATIVA, a.s.

 • Samospráva
 • 03.06.1999 09:00

R. Schuster s prevahou aj v Bratislave

0 0

Víťazom druhého kola prezidentských volieb sa aj v Bratislave stal kandidát vládnych strán Rudolf Schuster, ktorí tu získal 177 727 platných hlasov, kým jeho protikandidát Vladimír Mečiar 73 358 hlasov.

 • Doprava
 • 03.06.1999 09:00

Pozor na zmenu dopravy v centre

0 0

Všetci, ktorí sa 15. júna vyberú do centra mesta, musia rátať s určitými obmedzeniami a reorganizáciou dopravy v súvislosti s inauguráciou nového slovenského prezidenta. Tieto opatrenia sa budú týkať predovšetkým okolia Reduty na Mostovej ulici.

 • Kultúra
 • 03.06.1999 09:00

Správy z kultúry po novom

0 0

V snahe ešte viac zlepšiť úroveň Bratislavských a Staromestských novín prinášame aj v tomto vydaní niektoré zmeny a vylepšenia. Tou hlavnou je nová štruktúra poslednej 12. strany, ktorá je venovaná kultúrnemu dianiu v Bratislave.

 • Kultúra
 • 20.05.1999 09:00

Nezvyčajný príbeh očami dvoch sestier

0 0

Vznešená hudba, vždy priťahujúce obrázky zo života „vykoľajených“ géniov, súrodenecká láska, večne sa bijúca so vzájomnou rivalitou, exkurz do zamotaných sexuálnych vzťahov, dve výnimočné herečky vo výnimočnom príbehu, na ktorého konci je smrť, a napokon škandál, ktorý prepukol po britskej premiére snímky.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.