Aktuality

 • Samospráva
 • 28.01.1999 00:00

Chcú vylepšiť dlažbu na Hlavnom námestí

0 0

V uplynulom volebnom období sa mestskej časti Staré Mesto podarilo obnoviť dlažbu v pešej zóne a oživiť korzo. Aké má ďalšie plány v nadchádzajúcich štyroch rokoch, to sme sa spýtali starostu Starého Mesta Andreja ĎURKOVSKÉHO.

 • Kultúra
 • 14.01.1999 00:00

Rómeo a Júlia z konca dvadsiateho storočia

0 0

Shakespeare, a ešte k tomu balet? Lenivý divák, programovo sa vyhýbajúci klasickému tanečnému umeniu aj klasickým, osvedčeným dramatickým „starinám“, si pri takomto „podozrivom“ spojení často ani nedá námahu pátrať ďalej.

 • Polícia
 • 14.01.1999 00:00

Správy z podsvetia 01/1999

0 0

NA HODŽOVOM NÁMESTÍ v sporiteľni strážna služba zadržala dve osoby, ktoré odcudzili kufrík a tašku. Dieťa ukradlo veci poškodenej a odovzdalo ich matke, ktorá vyšla von z objektu. Policajti zistili, že ide o Ameliu B. a Čelju D. z Bulharska.

 • Kultúra
 • 14.01.1999 00:00

Prednášky pokračujú

0 0

Aj v roku 1999 pokračuje Mestské múzeum v cykle prednášok Bratislava 1848-1918, ktoré sa konajú každé dva týždne vždy v stredu o 15.30 h v priestoroch múzea na Primaciálnom námestí 3.

 • História
 • 14.01.1999 00:00

8. Naša láska k Lidu pretrvávala dlhé roky

0 0

Drvivá väčšina sme boli odjakživa „lidári“. LIDÁR bol človek, ktorý trávil letný deň na kúpalisku LIDO. A chlapci z Dunajskej ulice boli Dunaju verní!

 • História
 • 14.01.1999 00:00

Dom na rohu Laurinskej a Nedbalovej

0 0

Dom na nároží Laurinskej ulice a uličky, ktorá viedla pozdĺž hradieb ku kláštoru uršulínok, bol určite stredoveký a pamätal sa ešte na vek, keď sa tu rozprestierala židovská štvrť - geto. Od polovice 16. storočia, keď museli Židia mestské jadro opustiť, zaujali domy a pozemky kresťanskí obyvatelia.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.