Aktuality

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

Humorný návrat KBK - KamBek

0 0

V Dome kultúry Dúbravka je od piatku 4. júna výstava kresleného humoru členov KBK KamBek, čiže návrat po 10 rokoch na panely, čo znamenajú svet.

  • Zdravie a životný štýl
  • 03.06.1999 09:00

Ochota a úsmev je reklamou zadarmo

0 0

V nedeľu ma pri kostole zastavil starší pán. Hneď pri prvých vetách som si uvedomila, že je to angažovaný spotrebiteľ, ktorý pozná svoje práva. Moja zaužívaná otázka znie: Čo by ste potrebovali? Na moje prekvapenie však nežiadal o radu, iba mi chcel povedať svoju skúsenosť - pochopiteľne, nie príliš dobrú.

  • Šport
  • 03.06.1999 09:00

Majstri sveta na Chorvátskom ramene

0 0

V nedeľu 13. júna sa na Chorvátskom ramene pred petržalskou nemocnicou uskutoční druhý ročník Duelov majstrov kanoistiky. Súčasný majster sveta Michail Kolganov z Izraela nastúpi proti ďalším majstrom sveta a olympionikom z Maďarska a Ukrajiny a zmeria si sily aj s minuloročným víťazom duelov - naším Slavomírom Kňazovickým.

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

V Horskom parku sa bude muzicírovať

0 0

Každú nedeľu počas letnej sezóny bude v Horárni Horský park hrať komorná hudba. Nadácia sa aj touto cestou snaží vrátiť Bratislave, ktorá bola chýrna dobrou hudbou, časť jej niekdajšieho koloritu.

Začiatok bratislavského leta bol dlhé roky spojený s dvomi akciami - Bratislavskou lýrou a atletickým mítingom Pravda-Televízia-Slovnaft. V PKO alebo Športovej hale na Pasienkoch sa tlieskalo Gottovi, Vondráčkovej, Modusu, na tartanovom ovále zase žiarili čierne hviezdy z Afriky a väčšina atletických pamätníkov dodnes spomína na vesmírne skoky Sergeja Bubku.

V 18. a 19. storočí sa koncerty a iné hudobné podujatia v našom meste konali vo viacerých dnes už nejestvujúcich objektoch. Najväčšia sála bola v prístavbe za javiskom Mestského divadla (približne na mieste terajšieho Námestia Komenského).

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.