Aktuality

  • Zdravie a životný štýl
  • 14.01.1999 00:00

Budeme sa musieť naučiť lepšie hospodáriť

0 0

Šťastne sme zvládli upratovacie a nákupné horúčky, pretrpeli sme obdobie „času nikoho“, t. j. dovoleniek z rôznych dôvodov v obchodoch a v službách a začíname žiť svojím zabehaným spôsobom.

  • Kultúra
  • 14.01.1999 00:00

Sezóna plesov v plnom prúde

0 0

V meste valčíkov vo Viedni je sezóna plesov v plnom prúde. V piatok trinásteho novembra ju odštartoval Ples kominárov a vrcholom bude Viedenský ples v Opere známy ako Opernball, ktorý sa uskutoční 11. februára v štátnej opere.

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

Vo Viedni predĺžili metro o tri stanice

0 0

Vo viedenskej mestskej časti Ottakring uviedli v decembri do prevádzky konečnú stanicu trasy metra. Ottakring je jednou z troch nových staníc na tomto úseku, ktorý je predĺžením linky U3. Z desiatich kilometrov trasy metra je 9 kilometrov tunelov.

Pred časom sa v našich novinách v rubrike Bratislavské naj... objavila informácia o moste na Dunaji v minulosti. Nepochopením skutočnej situácie sa stalo, že do jedného celku boli spojené dve navzájom nesúvisiace technické zariadenia. Prezentovaný „kyvadlový loďkový a pontónový most Karolíny Augusty“ je nezmysel.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Vajnory

0 0

Prvé správy o osídlení na území Vajnor pochádzajú z mladšej doby železnej - laténskej, teda z obdobia pred asi 2300 rokmi. Archeológovia tu odkryli aj slovansko-avarské pohrebisko s desiatimi kostrovými hrobmi a šiestimi slovanskými popolnicami starobylého tvaru. Pôvodná obec vznikla ako služobnícka obec bratislavského hradiska.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.