Aktuality

  • Zdravie a životný štýl
  • 25.02.1999 09:00

Viedeň bude mať kvetinového Johanna Straussa

0 0

Vo Viedni na jeseň vysadili v parkoch a na verejných priestranstvách 638-tisíc kvetinových cibuliek. Na jar je pripravených na výsadbu ďalších 220-tisíc kvetov - sedmokrások, hortenzií, nezábudiek či primúl.

  • Polícia
  • 25.02.1999 09:00

Správy z podsvetia 04/1999

0 0

NA REZEDOVEJ ULICI šafáril falošný zamestnanec mestských vodární. Zazvonil pri dverách 84-ročnej pani, predstavil sa, a keď mu majiteľka pootvorila dvere, vtlačil ju do bytu. Stará pani ohrozovaná nožom mu dala obálku s 22-tisíc korunami a 1300 DM. Lupič ju potom zviazal a pred odchodom byt zamkol.

  • História
  • 25.02.1999 09:00

Dom, kde sa prenajímali okná do ulice

0 0

V tesnom susedstve cintorína svätého Martina postavili už v 14. storočí meštiansky dom na Panskej ulici 26. V 15. storočí ho rozšírili a v 17. storočí na jeho nárožie pridali valcový arkier.

Týždeň pred začiatkom najvyššej futbalovej súťaže sa v bratislavskom Dome športu uskutočnila toľko očakávaná mimoriadna konferencia Slovenského futbalového zväzu, ktorá mala ukázať ďalšie smerovanie futbalu pod Tatrami.

  • Zdravie a životný štýl
  • 25.02.1999 09:00

Príjem obchodníka závisí od spotrebiteľa

0 0

Náš spotrebiteľ je vlastne nesmierne nenáročný. Desaťročia jednotného trhu s veľmi úzkym sortimentom výrobkov ho naučili uspokojiť sa s tovarom, ktorý mu obchod viac-menej neochotne „naservíroval“. Ani na chvíľu väčšine spotrebiteľov nenapadlo, že by mohli byť určujúcim prvkom úspešného podnikania v oblasti obchodu a služieb.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.