Aktuality

  • Zdravie a životný štýl
  • 12.10.2000 00:00

Väčšina ľudí nárast hypermarketov víta

0 0

V Bratislave pribúdajú hypermarkety ako huby po daždi. Len do konca tohto roka to majú byť minimálne tri priamo v meste a jeden v neďalekej Ivánke pri Dunaji. Ako boom hypermarketov vnímajú Bratislavčania, to sme sa ich spýtali na ulici.

  • Zdravie a životný štýl
  • 12.10.2000 00:00

Všetky zvony konkatedrály sú už odliate

0 0

Všetky zvony, ktoré majú byť inštalované do veže Dómu sv. Martina sú už hotové. S odlievaním jednotlivých zvonov, ktoré finančne zabezpečovali štáty susediace so Slovenskom, sa začalo v druhej polovici augusta.

  • Zdravie a životný štýl
  • 12.10.2000 00:00

Invázia hypermarketov pokračuje

0 0

Výraz hypermarket na Západe poznajú dlhé roky, v transformujúcich sa postkomunistických krajinách vedia, čo znamená, iba odnedávna. Len pred niekoľkými mesiacmi sa prvé hypermarkety objavili aj v Bratislave a už je na obzore otvorenie ďalšieho - hypermarketu Tesco.

  • Polícia
  • 12.10.2000 00:00

Polícia sleduje bratislavské podsvetie

0 0

Slovenská polícia chce zintenzívniť boj s bratislavským podsvetím. Oznámil to policajný prezident Ján Pipta s tým, že útvar boja proti organizovanému zločinu veľmi intenzívne dokumentuje činnosť bratislavského podsvetia, ktoré polícia ešte vážnym spôsobom nenarušila.

  • Zdravie a životný štýl
  • 12.10.2000 00:00

Onedlho začnú s dláždením Poštovej ulice

0 0

Rekonštrukcia Poštovej ulice v Bratislave vstúpila do svojej druhej tretiny. Doteraz stavbári sústredili svoju pozornosť najmä na odstránenie betónu a živíc z pôvodných chodníkov po celej dĺžke, výkop ryhy pre nové stĺpy verejného osvetlenia, betonáž kotviacich prvkov pre jednotlivé prvky malej architektúry (ako napr. lavičky a odpadkové koše) a prípravné práce na osadenie fontány v hornej časti ulice. V týchto dňoch by mali tiež ukončiť pokládku vodovodu.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.