Aktuality

Každoročne sa opakujúcim problémom bratislavských ciest sú výtlky, ktoré po zimných mrazoch vyrastú na cestách ako huby po daždi. Vodiči kľučkujú medzi vybitými jamami a správcovia ciest sa vyhovárajú na nedostatok peňazí či iné objektívne príčiny. Na spokojnosť Bratislavčanov s kvalitou opráv výtlkov sme sa spýtali chodcov v centre mesta.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.04.2000 00:00

V zoo budú na Deň Zeme zvoniť budíky

0 0

Na oslavy Dňa Zeme v sobotu 22. apríla pripravila bratislavská zoologická záhrada akciu Zvonenie budíkov. Všetci, ktorí sú presvedčení, že je dôležité bojovať za ochranu prírody, by mali prísť s budíkom. S akciou Zvonenie budíkov sa budú Bratislavčania uchádzať o zápis do Guinnessovej knihy rekordov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.04.2000 00:00

Bratislavčania majú v Perugii niektoré zľavy

0 0

S atraktívnou ponukou pre Bratislavčanov prišlo talianske družobné mesto Perugia. Všetci obyvatelia Bratislavy, ktorí sa rozhodnú navštíviť Perugiu, môžu využiť niektorú zo zliav v obchodoch a hoteloch.

  • Samospráva
  • 20.04.2000 00:00

Staré Mesto s prebytkom, ale len fiktívnym

0 0

Hoci rozpočet príjmov a výdavkov mestskej časti Staré Mesto na rok 1999 očakával pôvodný schodok 18,5 mil. Sk, ktorý bol po akceptovaní nových aktivít mestskej časti najmä v hospodárení s majetkom upravený na 12,5 mil. Sk, výsledok rozpočtového hospodárenia je nakoniec iný.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.04.2000 00:00

S úpravou okolia Carltonu sa začne v auguste

0 0

Mestská časť Staré Mesto sa pripravuje na realizáciu prvej etapy úpravy Hviezdoslavovho námestia. Práce sa zamerajú na časť námestia od budovy SND po Strakovu ulicu. Starosta Andrej Ďurkovský predpokladá, že rekonštrukcia sa začne v auguste tohto roku.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.