Aktuality

  • Samospráva
  • 12.10.2000 00:00

Napísali ste nám 19/2000

0 0

Problém MHD na sídlisku Dlhé Diely nie je tým, ktorých sa to týka, neznámy. Zatiaľ ho zabezpečuje autobusová doprava, ktorá vzhľadom na nárast obyvateľov v tejto lokalite Bratislavy už nestačí.

  • Samospráva
  • 12.10.2000 00:00

V Starom Meste bude 22 okrskov pre referendum

0 0

Na odovzdanie hlasovacích lístkov a na sčítanie hlasov v nadchádzajúcom referende bude na území mestskej časti Bratislava - Staré Mesto vytvorených celkom 22 okrskov. Referendum sa uskutoční v sobotu 11. novembra 2000 od 7.00 h do 22.00 h.

  • Kultúra
  • 12.10.2000 00:00

Kultúrne leto v znamení veľkých projektov

0 0

Staromestské kultúrne leto 2000, ktoré sa konalo od 23. júna do 23. septembra pod názvom Letné stretnutia, je definitívne minulosťou. Vyvrcholilo veľkou módnou show na Hlavnom námestí, ktorá akoby symbolizovala tohtoročnú dramaturgiu.

  • Zdravie a životný štýl
  • 12.10.2000 00:00

Pre deti telesne znevýhodnené postavia dom

0 0

Začiatkom októbra na Mokrohájskej ulici položili základný kameň nového domova pre telesne znevýhodnené deti. „Dom, v ktorom nám je dobre“ postavia z prostriedkov zo zbierky spoločnosti McDonald´s Slovensko.

  • Výstavba
  • 12.10.2000 00:00

Bitka o Napoleonský vŕšok bude pokračovať

0 0

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Staré Mesto schválilo urbanistickú štúdiu zóny Mudroňova ulica Juhozápad. Napokon jediným problematickým bodom sa ukázalo hlasovanie o regulačnom bloku č. 34, za ktorým sa skrývala parcela na Radvanskej ulici 1, známa v poslednom čase tiež ako Napoleonský vŕšok.

Staromestské miestne zastupiteľstvo schválilo tento rok v máji zásady parkovacej politiky v Starom Meste, ktoré majú riešiť neutešený stav dopravy v centre mesta. Koordinačná skupina, ktorá sa stará o ich zavádzanie do praxe, hodnotila doterajšiu realizáciu.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.