Aktuality

 • Polícia
 • 08.10.1998 09:00

Zabili brata mŕtveho bossa

0 0

Výstrely z automatických zbraní usmrtili na Pribišovej ulici pred vchodom domu číslo 41 dvoch mužov - 31-ročného Róberta D. z Bratislavy a 32-ročného Mariána F. zo Žiaru nad Hronom, ktorí sedeli v osobnom aute značky Mercedes 600 S.

 • Doprava
 • 08.10.1998 09:00

Zmluvu o výstavbe metra ešte nepodpísali

0 0

V piatok 25. septembra bolo v Prima­ciálnom paláci všetko pripravené na podpis zmluvy medzi spoločnosťou Metro a konzorciom firiem Matra Tran­sport International - Campenon Bernard SGE - Siemens.

 • Zdravie a životný štýl
 • 24.09.1998 09:00

Na hostinci Leberfinger je unikátny erb

0 0

Hostinec Leberfinger v petržalskom Sade Janka Kráľa bol niekoľkoročných peripetiách konečne zrekonštruovaný. Postaral sa o to najmä riaditeľ divadla WEST Ľubo Roman, ktorý tu v spolupráci s mestskou časťou Petržalka a viacerým sponzorom dokázal vybudovať taký „malý zázrak“..

 • Kultúra
 • 24.09.1998 09:00

Chytilovej rekapitulácia chorôb minulosti

0 0

Sú tvorcovia, ktorým určitá doba jednoducho nesedí. Nemajú k nej čo povedať, alebo sa ju naopak snažia hodnotiť a popisovať príliš prvoplánovo, kŕčovito. Česká režisérka Věra Chyti­lo­vá bola unikátnou glosátorkou časov minulých.

 • Zdravie a životný štýl
 • 24.09.1998 09:00

Vo Viedni sa k bytu dostanete aj cez počítač

0 0

Vo Viedni žije vyše 1,6 milióna ľudí v približne 900 tisíc bytoch. Z nich sú ročne desaťtisíce nájomníkov, ktorí hľadajú väčší, menší, krajší, príp. nový byt. Každý štvrtý viedenský byt je obecný.

 • História
 • 24.09.1998 09:00

Spomienkový album 03/1998

0 0

Dámy na fotografii zo začiatku 30. rokov sa dali odfotografovať na rohu Komenského námestia za budovou Mestského divadla. Námestie bolo pôvodne pomenované podľa grófa Štefana Pálffyho, prešporského župana, ktorý býval v paláci, viditeľnom na dnešnej Gorkého ulici za dámami.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.