Aktuality

  • Doprava
  • 17.06.1999 09:00

Električenky budú drahšie

0 0

Bratislavskí poslanci na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva vyslovili súhlas so zvýšením časových cestovných lístkov mestskej hromadnej dopravy (MHD). Dopravný podnik Bratislava (DPB) by mal pripraviť návrh úpravy cien časových cestovných lístkov MHD a predložiť ho na schválenie Okresnému úradu Bratislava 1.

Od 14. júna je uzavretá Prístavná ulica v úseku od Košickej po Plynárenskú ulicu. Doprava je preto odklonená na Košickú a Prievozskú ulicu. Podľa dostupných informácií uzávierka potrvá do 25. septembra.

  • Kultúra
  • 17.06.1999 09:00

Kultúra pri Dunaji

0 0

K podujatiam tohtoročného bratislavského Kultúrneho leta pribudnú aj akcie organizované Parkom kultúry a oddychu. Na tradíciu hudobných a tanečných popoludní v Letnej estráde nadväzuje PKO podujatiami na nábreží Dunaja.

  • Šport
  • 17.06.1999 09:00

Karloveská olympiáda

0 0

Občianske združenie Otvorený kruh spolu s karloveským športovým klubom pripravili pre všetkých športovania chtivých malých i veľkých Karloveskú olympiádu. Jej prvý ročník sa uskutoční v sobotu 26. júna a bude patriť predovšetkým deťom.

Napriek tomu, že sa neustále stretávame s deklarovaním ochoty kompetentných riešiť situáciu s nedisciplinovanými vodičmi v bratislavskej pešej zóne, definitívne nastoliť poriadok na korze sa stále akosi nedarí. Preto sme sa okoloidúcich pýtali, ako by postupovali pri zabezpečení poriadku v historickom jadre mesta.

  • Kultúra
  • 17.06.1999 09:00

V centre Bratislavy pribudnú nové atrakcie

0 0

Tohtoročné Staromestské Kultúrne leto odštartuje už v sobotu 19. júna tradičná Korzo party, tentoraz v duchu folku a world music. Počas sobotného večera vystúpia v uliciach historického centra Bratislavy slovenské a české skupiny Štyřlístek, Medart Missael, Arzén, Garasshoppers a Pressburgrass.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.