Aktuality

  • Kultúra
  • 08.07.1999 09:00

Pred koncom sezóny...

0 0

...stihli v Astorke osláviť okrúhle jubileum, aj pripísať si ešte pred divadelnými prázdninami jeden ušľachtilý skutok k dobru. Rovnej stovky sa tu dožila jedna z najvychytenejších hier repertoáru divadla - Hlava medúzy od fenomenálneho francúzskeho autora Borisa Viana.

Z nášho okna ponad dvor dozadu viedla k oknu Jožka M. lanovka. Fungovala dosť dlho. Premávala ponad dvory, stromy a garáže z okna do okna. Kabínku lanovky tvorila zápalková škatuľka, v ktorej sme si posielali písomné odkazy, prípadne dlžoby v minciach. Špagát sa nepohyboval na princípe kladky, a tak sa nám lanovka čoskoro vyšúchala.

  • História
  • 08.07.1999 09:00

Spomienkový album 13-14/1999

0 0

Zástavba Zámockej ulice (Schlossstrasse, vár - út) sa formovala od polovice 16. storočia. V druhej polovici 18. storočia boli už zastavané jej obe strany.

  • História
  • 08.07.1999 09:00

Apponyiho palác dýchal prepychom

0 0

V úzkej uličke, ktorá spájala Hlavné námestie s Laurinskou ulicou stáli v susedstve radnice dva stredoveké meštianske domy. Tie kúpil v polovici 18. storočia gróf Juraj (Georg) Apponyi. V roku 1760 ich dal až na základy a časť obvodových múrov zbúrať.

  • Kultúra
  • 08.07.1999 09:00

Odišla historička Ľ. Kraskovská

0 0

Deväťdesiatpäť rokov prežila na tejto zemi, z toho 68 rokov v Bratislave. Dňa 26. júna v ranných hodinách zosnula v deň svojich narodenín doktorka Ľudmila Kraskovská, nestorka slovenských a bratislavských múzejníkov, historikov umenia, archeológov a numizmatikov.

  • Polícia
  • 08.07.1999 09:00

Správy z podsvetia 13-14/1999

0 0

NA BLUMENTÁLSKEJ ULICI v pobočke pošty neznámy páchateľ napadol 55-ročnú pracovníčku. Ohrozoval ju pištoľou a vymáhal peniaze. Duchaprítomná žena však spustila poplašnú signalizáciu, načo lupič z miesta činu ušiel.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.