Aktuality

Na prelome rokov pribudne v Bratislave 200 nových automatov na predaj cestovných lístkov na mestskú hromadnú dopravu. Nové automaty umožnia predaj 12 druhov cestovných lístkov a na zastávky bratislavskej MHD by mali byť umiestnené od decembra do februára budúceho roku.

  • Doprava
  • 24.09.1998 09:00

Semafory čakajú ešte na pečiatku

0 0

Aj keď svetelná signalizácia na križovatke pri Dome kultúry Dúbravka je už dávno dokončená, ešte minulý týždeň nebola v prevádzke. Rovnako nefungujú ani svetlá na Molecovej ulici v Karlovej Vsi. Občania sa právom pýtajú, prečo.

  • Kultúra
  • 24.09.1998 09:00

Na fontánu osadia kópiu pôvodnej sochy

0 0

V týchto dňoch sa na fontáne na Františkánskom námestí objavilo lešenie. Tým sa začali práce na realizácii výroby kópie originálnej kamennej sochy, ktorá fontánu zdobí.

  • Doprava
  • 24.09.1998 09:00

O Zámockej ulici sa rozhodne po voľbách

0 0

Obyvatelia Palisád sa v máji tohto roku prostredníctvom poslanca mestského zastupiteľstva Mariána Minaroviča obrátili na primátora Bratislavy Petra Kresánka so žiadosťou o vrátenie Zámockej ulice do mestskej dopravnej siete.

Dokončená obnova pamiatkového objektu je vždy čin, ktorý poteší nielen odborníka, ale aj verejnosť. Na rozdiel od novostavieb, obnova v našich podmienkach zriedkavejšie vyvoláva diskusie azda aj preto, že proces začlenenia a prijatia nového architektonického diela odpadá. Pamiatka iba omladne a ukáže svoju krajšiu tvár v prostredí, s ktorým je zrastená.

  • Život v meste
  • 24.09.1998 09:00

Smetiaky budú odlíšené samolepkami

0 0

Akciová spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadov (OLO) plánuje vo štvrtom štvrťroku označovať kontajnery na domový odpad novými samolepkami. Samolepka bude obsahovať údaje, kto si kontajner objednal, adresu správcu, komu je kontajner určený (obyvateľ alebo firma), interval odvozu a telefonický kontakt.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.