Aktuality

 • Výstavba
 • 27.01.2000 00:00

Mrakodrapy budú rásť na Karadžičovej ulici

0 0

Architektonická štúdia domu Zlatý jeleň na Námestí SNP, o ktorej sme vás informovali v minulom vydaní, vyvolala búrlivé reakcie odbornej i laickej verejnosti. V tejto súvislosti sme sa hlavnej architektky Starého Mesta Marty KROPILÁKOVEJ opýtali, aká je predstava mestskej časti o novej výstavbe v Starom Meste.

 • Kultúra
 • 27.01.2000 00:00

Naša redakcia stále v provizóriu

0 0

Prvé tohtoročné vydanie našich novín vyvolalo mimoriadny záujem čitateľov. Najmä informácia o štúdii výstavby mrakodrapu na Námestí SNP nenechala mnohých Bratislavčanov ľahostajnými a napísali ste nám svoje názory a pripomienky.

 • Kultúra
 • 13.01.2000 00:00

Štyri dni o cestovaní

0 0

Od 20. do 23. januára bude Bratislava patriť 3. ročníku medzinárodného festivalu filmov o turizme - Tourfilm 2000.

 • Kultúra
 • 13.01.2000 00:00

Nová rozprávka Divadla a.ha

0 0

Komornému Divadlu a.ha sa už osvedčili rozprávkové inscenácie autorsko-režisérskeho tandemu Janoušek-Korenči, na ktoré si s obľubou zvykli chodiť bratislavské deti a v ktorých si vždy našli niečo pre seba aj rodičia.

 • Kultúra
 • 13.01.2000 00:00

V divadle Aréna o koncoch sveta

0 0

Dnes už vieme, že magický dátum 1. 1. 2000 so sebou nepriniesol nijakú okamžitú pohromu, no otázky okolo vstupu do nových čias stále zostávajú.

 • Kultúra
 • 13.01.2000 00:00

Príbeh o náhodnej smrti a náhodnej láske

0 0

Manželka ambiciózneho policajného seržanta má milenca, muž známej republikánskej senátorky to tiež už dlhší čas ťahá s niekým iným mimo manželského zväzku. Ďalší z ich spoločných záletov, tentoraz doslovný, sa však končí tragicky - lietadlo s cieľom na Floride havaruje, pád nikto z cestujúcich neprežije.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Keď sa pozriete na postavy v Amesovej izbe, pochopíte, že vidieť niečo na vlastné oči neznamená vždy vidieť objektívnu realitu. Tu neplatí - čo vidíš, to je. Pre tento zmyslový zážitok netreba chodiť až do Tricklandie, Amesovu izbu nájdete aj v Bratislave. A užiť aj zvečniť si ju môžete bezplatne.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.