Aktuality

  • Výstavba
  • 08.05.2003 00:00

V tomto roku povolili 700 rozkopávok

0 0

Ku koncu apríla bolo na území mesta 25 lokálnych a tri rozsiahle rozkopávky. Magistrát registruje v rámci plánu rozkopávok na tento rok takmer 700 rozkopávok.

  • Doprava
  • 08.05.2003 00:00

Lanovka na Kolibu mohla dávno fungovať

0 0

Mestská časť Bratislava - Nové Mesto sa už niekoľko rokov usiluje o obnovu sedačkovej lanovky zo Železnej studničky na Kolibu a reštaurácie Snežienka. O tom, prečo tieto zámery nevyšli, sme sa pozhovárali s novomestským starostom Richardom FRIMMELOM.

Neúčasť voličov na nadchádzajúcom referende by znamenala oddialenie vstupu Slovenska do Európskej únie. Ak by totiž 16. a 17. mája prišla k hlasovacím urnám menej ako polovica oprávnených voličov, referendum by bolo neplatné.

  • Kultúra
  • 24.04.2003 00:00

Digitópia II v Spojke

0 0

Klub Spojka na Prešernovej ulici zaplní v stredu 7. mája o 20.00 inovatívna elektronická hudba. Na v poradí druhej akcii s názvom Digitópia vystúpi austrálsky hudobník Oren Ambarchi.

  • Kultúra
  • 24.04.2003 00:00

Filmové Gangy v New Yorku

0 0

Najnovší a dlho očakávaný film režiséra Martina Scorseseho Gangy v New Yorku získal množstvo nominácii na Oscara a hoci v nich vyšiel naprázdno, od polovice apríla ho môžeme vidieť aj v bratislavských kinách.

  • Kultúra
  • 24.04.2003 00:00

Medzinárodná prehliadka Valenčné sféry

0 0

Významný medzinárodný projekt, na ktorom sa podieľajú najmä dánski, ale aj domáci, českí, maďarskí či rakúski účastníci, predstavuje bratislavskému publiku kurátor Richard Gregor výstavou Valenčné sféry I v Pállfyho paláci Galérie mesta Bratislavy.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.