Aktuality

Čomu dať prednosť: výstave k storočnici Univerzity Komenského, alebo dielu nášho významného umelca Rudolfa Sikoru? Na spor, ktorý ešte v máji postavil proti sebe riaditeľa Galérie mesta Bratislavy a rektora univerzity Mareka Števčeka, teraz prišla ďalšia reakcia.

Zuzana Čaputová sa dnes po slávnostnej inaugurácii a zložením sľubu stala novou hlavu štátu na Slovensku. Po inaugurácii viedli jej kroky na svätä omšu do Dómu svätého Martina, odtiaľ išla do Prezidentského paláca, kde obedovala so seniormi a poobede si urobila výlet na Devín. Večer ju čaká ešte recepcia v Redute...

Podľa neho najväčším problémom dopravy a parkovania v hlavnom meste nie sú mimobratislavskí vodiči, ale samotní Bratislavčania. Vysvetľuje, prečo máme za parkovanie platiť a čo by to malo vyriešiť. Ak sa zámery nesplnia, bude to podľa neho problém. A za ten v dnešnej dobe považuje to, že v niektorých mestských častiach nie sú mestskí policajti. Viac o problémoch Záhorskej Bystrici a aj o tom, čo sa im podarilo, hovorí jej starosta Jozef Krúpa.

Skúste hádať: Ako výrazne stúpol počet incidentov v bratislavskej MHD za posledné obdobie? Zle položená otázka, je to naopak: Dopravný podnik Bratislava hovorí o 30-percentnom poklese výnimočných situácií! Tomu by po medializácii brutálneho útoku tínedžerov na manželský pár v autobuse asi len málokto veril.

Bratislavský chlapčenský zbor prezentuje naše mesto na celom svete. Len za posledný rok spevaví chlapci navštívili New York, Moskvu, Berlín, Istanbul či Muscat v arabskom Ománe. Môžete si ich vypočuť aj vy, a to už dnes, teda túto sobotu 15. júna o 19 hodine na Hlavnom námestí v Bratislave.

Kúpacia sezóna sa vďaka slnečnému počasiu s tropickými teplotami rozbehla naplno, môžete si vyberať, či sa osviežite na umelom alebo prírodnom kúpalisku. Ale pozor, voda nemusí byť taká čistá, ako sa vám na prvý pohľad zdá...

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.