Aktuality

Voľba novej hlavy štátu nás čaká už o pár týždňov. Ak sa v čase konania volieb nebudete nachádzať v mieste svojho bydliska, nevadí. Odvoliť môžete aj v inom meste. Pozor však, pre prvé kolo voľby máte možnosť požiadať o vydanie voličského preukazu už len do pondelka 25.2. Ako na to a čo k tomu budete potrebovať?

  • Podunajské Biskupice
  • DNES, 08:40

Ak nechceme skládky, musíme otvoriť tému spaľovne

0 0

Všetok zmesový komunálny odpad z čiernych nádob z Bratislavy sa vozí do spaľovne do Vlčieho hrdla, kde sa energeticky zhodnocuje, teda spaľuje. A tak vytvorí podľa OLO elektrickú energiu pre 22 tisíc bratislavských domácností. Kompetentní z OLO a magistrátu tvrdia, že táto spaľovňa kapacitne pre Bratislavu stačí. Otázka je, čo bude o pár rokov, keď jej životnosť skončí. A z akých čísiel pri svojich záveroch vychádzajú.

Najviac nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti za uplynulý rok získal film Toman. Filmová dráma režiséra a producenta Ondřeja Trojana o vzostupe a páde na pozadí doby, ktorá dodnes ovplyvňuje naše životy, získala štrnásť nominácií, vrátane kategórie Najlepší hraný film. V prvom kole hlasovania o tom rozhodli členovia Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.