Staré Mesto

V duchu udržateľného rozvoja, remesla a poctivých produktov priamo od výrobcov sa bude 27. apríla niesť jarný Dobrý trh na bratislavskom Jakubovom námestí. Jeho témou budú aj inkluzívne mestá pre rôzne kultúry, slow food a bezodpadový životný štýl.

Pistoriho palác na Štefánikovej ulici je známym miestom, kde sa koná množstvo kultúrnych akcií navštevovaných nielen obyvateľmi Starého Mesta. Ide o historickú budovu, ktorá nedávno rekonštruovali, ale neustále v nej treba všeličo prerábať. Pred pár dňami opravovali vetraciu rúru v stene a to, čo tam našli, ich prekvapilo aj pobavilo...

Nová mestská štvrť Zuckermandel svojou polohou pod hradným kopcom rozširuje mestské jadro a spája Staré Mesto s nábrežnou promenádou. Nájdeme tu byty, oceňované kancelárie, vyhľadávané kaviarne a reštaurácie. Rozľahlý verejný priestor tvorí viac ako polovicu celkovej plochy územia, svoje miesto tu majú malé námestia, uličky a zaujímavá krajinná architektúra. O výstavbe, momentálnej situácii aj o plánoch do budúcna sme sa rozprávali s Vladislavom Bekom.

Medzinárodný festival moderného baletu Chorea 2019 ohlásil v utorok program tretieho ročníka. Projekt rozžiari Bratislavu hviezdami moderného baletu svetového formátu, ktoré bude tretíkrát hostiť na netradičnom open-air javisku na brehu Dunaja.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.