Nové Mesto

Rôzne podoby folklóru prezentuje fotograf Alexander B. Molnár na výstave v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici v rodnej Bratislave. Nazval ju Autentický folklór a po vlaňajšej expozícii Duchovno v lesoparku, umeleckých záberov z prírody Malých Karpát, tam tematicky obrazom predstavuje svojho ďalšieho dlhodobého koníčka.

Nové Mesto má na aktuálne štvorročné volebné obdobie nových vicestarostov. Stali sa nimi doterajší zástupca starostu Stanislav Winkler (nezávislý), ktorý je poslancom už tretie volebné obdobie a Peter Vaškovič (nezávislý), ktorý zastáva post miestneho poslanca už druhé volebné obdobie.

Zaskočený čitateľ nám poslal fotografiu z prechádzy v lokalite Železnej studienky. Natrafil tu na desaťročia chátrajúce stavenisko Rybárskej reštaurácie, ktorej výstavba sa podľa tabule pred areálom začala už v roku 1983. Najnovšie mala byť hotová v roku 2017, no ako vidno, nestalo sa tak. My sme však zistili, že tieto ruiny majú dodnes platné stavebné povolenie. V čom je problém?

Obyvateľka Šoltésovej ulice nás upozornila na upchatý kanálový vpust v zúfalom stave. Plánujú s tým kompetentní niečo robiť? Dobrovoľníci zo skupiny Bratislavská služba cez víkend na Kramároch ukázali, že vyčistiť takýto kanál nie je nič komplikované ani neriešiteľné...

  • Samospráva
  • 31.01.2019 18:50

Poslanci v Novom Meste už pracujú v komisiách

0 0

Poslanci v Novom Meste môžu oficiálne pracovať už aj v jednotlivých komisiách pôsobiacich pri miestnom zastupiteľstve. Na prvom pracovnom rokovaní tento týždeň zriadili desať stálych a tri účelové komisie.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.