Karlova Ves

Približne 15-minútové zdržanie električiek idúcich z Dúbravky smerom do centra si vyžiadala nepríjemná udalosť, ktorá sa stala dnes popoludní v Karlovej Vsi, kde 36-ročná žena nečakane vošla do jazdnej dráhy električky č. 9, keď bežala za svojim dieťaťom. Električka ju pri náraze odhodila ma koľajisko, ale chodkyňa to našťastie prežila bez vážneho zranenia a aj jej dcéra je v poriadku.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.