Devín

Viacerí Bratislavčania nás dnes upozornili na to, že po meste jazdia posypové vozy zimnej údržby a na cestné komunikácie sypú soľ. Vzhľadom na to, že už predpoludním boli pomerne vysoké teploty od 6 do 7 stupňov, ktoré sa poobede majú vyšplhať až nad 10 stupňov Celzia, tak sa to mnohým zdalo ako zbytočné plytvanie soľou aj finančnými prostriedkami mesta...

Na cestách v štvrtom bratislavskom okrese, ktorého súčasťou je tretina mestských častí Bratislavy - Karlova Ves, Dúbravka, Devín, Devínska Nová Ves, Lamač a Záhorská Bystrica, riešila v roku 2018 polícia 242 dopravných nehôd. Vyplýva to zo zverejnených štatistík nehodovosti na webe Ministerstve vnútra (MV) SR.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.