FOTO Len pre silné žalúdky: Zverejnili fotky zavraždenej Ľudmily Cervanovej

31.5.2018
0

Zdroj: FB Martin Glváč, vyšetrovací spis

Páčil sa vám článok?

Vražda medičky Ľudmily Cervanovej z roku 1976 nepochybne patrí medzi najväčšie prípady slovenskej kriminalistiky. I v týchto dňoch sa o nej intenzívne hovorí a na povrch sa dostávajú stále ďalšie informácie. Teraz fotografie z vyšetrovacieho spisu so súhlasom matky Ľudmily Cervanovej zverejnil na sociálnej sieti podpredseda parlamentu Martin Glváč.

V ostatných dňoch sa o prípade hovorí najmä v súvislosti s novou knihou novinára Martina Hanusa, ktorý roky patril k obhajcom odsúdených  no keď si prípad detailne naštudoval, zistil  že sa mýlil.

O knihe Martina Hanusa Hra sa skončila a okolnostiach jej vzniku si môžete prečítať TU.

Mladú medičku násilím vtiahli do auta pred internátmi v bratislavskej Mlynskej doline. Podľa obžaloby ju najskôr znásilnili a keď páchatelia dostali strach  že ich vyradí, zavraždili. Za tento čin bola odsúdená skupina siedmich Nitranov, ktorí sa k vražde i priznali, no neskôr svoje priznanie odvolali a získali na svoju stranu i časť médií a niektorých politikov.

Najnovšie sa k prípadu vyjadruje aj podpredseda parlamentu Martin Glváč, ktorý so súhlasom matky Ľudmily Cervanovej zverejnil fotografie z vyšetrovacieho spisu. "Je na nich 19-ročná študentka Ľudmila Cervanová po tom, čo s ňou urobili vrahovia," napísal Glváč na sociálnu sieť s tým, že chce na prípad upozorniť najmä mladšiu generáciu.

Zdroj: FB Martin Glváč, vyšetrovací spis
Zdroj: FB Martin Glváč, vyšetrovací spis

​Ako dôvod, prečo fotky zverejnil, uvádza, že chce, aby sa celé Slovensko dozvedelo, že niektorí čelní predstavitelia štátu a novinári sa stretávajú s osobami  ktoré spáchali tento čin.

Zdroj: FB Martin Glváč, vyšetrovací spis

(lb, ms) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.