VIDEO: Pápež František zdravil Bratislavčanov aj po návrate z východného Slovenska

15.9.2021
0

Zdroj: J. G.

Páčil sa vám článok?

Hoci sa pápež František počas svojho štvordňového pobytu na Slovensku pohyboval po celej krajine, prespával v Bratislave. A tak ho i v utorok večer čakali pri Apoštolskej nunciatúre v Starom Meste, kde bol ubytovaný, davy ľudí. Pozrite si, ako to vyzerá, keď sa pápež vracia.

"Prišli stovky ľudí," prezradil nám jeden z účastníkov, ktorý i s deťmi čakal na pápeža pri nunciatúre (na Nekrasovovej ulici pri Horskom parku) včera o ôsmej večer. František sa v tento večer vracal letecky z východného Slovenska.

Lietadlo so Svätým Otcom malo pristáť cca o 19:30. Už pred šiestou boli v uliciach, kadiaľ sa bude František z letiska presúvať, policajti. Po šiestej sa už začali napríklad na Brnianskej tvoriť kolóny, niektoré z ulíc uzavreli. A tak kým niektorí vodiči zrejme frflali, ďalší ľudia  s radosťou či zvedavosťou očakávali pápežov príchod.

Zdroj: J. G.

Ľudia čakajúci pri nunciatúre.

Po ôsmej sa pri nunciatúre dočkali. Najskôr sa im však naskytol pohľad na veľké množstvo majákov vozidiel pápežskej kolóny, no čoskoro sa objavilo i auto so samotným pápežom. Na radosť ľudí nebol skrytý za tmavými sklami, naopak, všetkých pozdravil mávaním.

Pozrite si, ako to vyzeralo:

(ms)

Páčil sa vám článok?